Wizytówki

Reklama

Witamina D Projekt

Witamina D Projekt

Specjalizacje
  • Projektanci
  • Design
Firma
  • Witamina D
Strona WWW
Adres e-mail
Facebook
Inne
Telefon
  • +48 508 223 951
Adres
  • Gdańsk
  • Polska

Info

 

WITAMINA D to pracownia projektowa i autorska marka tworzona przez parę projektantów: Małgorzatę Knobloch i Igora Wiktorowicza.

 1. Pracownia projektowa: zajmujemy się szeroko rozumianym projektowaniem. Podejmujemy się zadań konkursowych, realizujemy projekty na specjalne zamówienia. Lubimy sprawdzać się na różnych polach projketowych. Nasze osiągnięcia: wyróżnienie w konkursie na stojak rowerowy „ Rowerem do kultury. Gdańsk 2016” ; pierwsze miejsce w konkursie na zestawy mebli miejskich dla Gdańska; wyróżnienie w konkursie na grzejnik inspirowany tematyką SLOW -  Terma Design 2014.

Zapraszamy do kontaktu producentów, chętnie podejmiemy współpracę w celu stworzenia wzorów przemysłowych dla Państwa firmy.

2. Autorska marka: określeniem, które dobrze odzwierciedla ideę marki jest slow design – lokalny materiał, lokalni wykonawcy, skromna skala produkcji rzemieślniczej. Naszą ambicją jest tworzyć produkty nieco w opozycji do konsumpcyjnego, szybkiego trybu życia, produkty trwałe, proste i piękne. Głównym materiałem jaki stosujemy jest lite drewno dębowe. Staramy się traktować ten surowiec z szacunkiem, eksponować jego wyjątkowe cechy: piękne usłojenie, ciepły kolor, szlachetny charakter.

Zapraszamy do współpracy projektantów wnętrz i architektów, chętnie nawiążemy kontakt ze sklepami z designem.

Ważniejsze wystawy:

Autorska wystawa „Kto to zrobił” Wawa Design Festiwal, Soho Factory, Warszawa

Wystawa zbiorowa „Polished Up.Design from Poland” na targach IMM w Kolonii, oraz kolejne odsłony wystawy w Stalowej Woli ( 09.2014 ) i w Kielcach (01.2015 )

Wystawa zbiorowa „Smak Przedmiotu” (organizowana przez Centrum Designu Gdynia), Tortona Design Week Mediolan 2014, Gdynia Design Days 2014, Łódź Design Festival 2014 oraz Expo 2015 Mediolan.

Autorska wystawa „Garden of Ideas” podczas Designblok 2014 w Pradze, oraz na Dutch Design Week 2014 w Eindhoven, dzięki wsparciu IAM.

Wystawa zbiorowa „ Contours of Spring” galeria Mint w Londynie

Wystawa główna Gdynia Design Days 2015 „SIECI”

Wystawa zbiorowa „Od źródeł do inspiracji / Motywy etniczne w polskim wzornictwie” w Chińskim Narodowym Muzeum Sztuki NAMOC w Pekinie.

Nagrody i wyróżnienia

2013pierwsze miejsce
Miasto Gdańsk
Konkurs na zestawy mebli miejskich dla Gdańska 2013
2014wyróżnienie za projekt grzejnika CHRUST
Terma Design
Konkurs Terma Design - SLOW 2014

inne z tej kategorii:
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.