Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
08 września 2016
Wydarzenia

9. OKK! design z premierami produktów i inspirującymi wykładami

Wrześniowa, 9. edycja OKK! design pod hasłem „Projektowanie uzależnia” już za nami. Goście – architekci, projektanci wnętrz, styliści oraz przedstawiciele mediów mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu pełnym inspiracji, ciekawych wykładów oraz premier produktów.

9. spotkanie z dobrym wzornictwem OKK! design skupiło się na tematyce projektowania wnętrz mieszkalnych, komercyjnych, ale też przedmiotów codziennego użytku. Obok stałych już Partnerów cyklu, takich, jak: PIXERS, Studio Prostych Form, Ecomalta, Elfa, Spectra Lighting, pojawili się EVERSPACE – firma specjalizująca się w kompleksowym wyposażaniu wnętrz biurowych i użyteczności publicznej. Premierę podczas OKK! design miała też marka Adriana Furniture, która zaprezentował swoją nowość sofę HANA.

Agnieszka Polkowska, Studio Prostych Form

Agnieszka Smolczyńska - Spectra Lighting

 

Everspace Meble Biurowe Recepcyjne Gabinetowe

Dariusz Wicher (Everspace) i Olga Kisiel - Konopka

Elfa Polska, PIXERS, A+D Retail Store

Ceramika Avant, projekt: KABO & PYDO

Polska premiera kolekcji HANA producenta mebli tapicerowanych Adriana Furniture oraz najnowszych systemów drzwi przesuwnych skandynawskiej marki Elfa to jedne z najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce podczas 9. edycji spotkań szkoleniowo-konferencyjnych OKK! design. Około 150 uczestników – architektów, projektantów wnętrz, ludzi związanych zawodowo z branżą architektoniczną miało okazję wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty oraz poznać wzornicze trendy.

Adriana Furniture

 Zbigniew Olejkowski (Elfa)

Jak zwykle na uczestników czekała potężna dawka wiedzy oraz inspirujące wykłady Gości Specjalnych. Robert Majkut przybliżył Teorię Wszystkiego jako utopijną koncepcję świata, która miałaby móc w stanie wyjaśnić nam rzeczywistość oraz przewidzieć każde zdarzenie w przeszłości i przyszłości. Mówił także o oczekiwaniach stawianych designerom oraz zderzeniu tych oczekiwań z rzeczywistością.

Olga Kisiel-Konopka, Robert Majkut, Agnieszka Kałuża

Dr Jan Sikora w swoim wykładzie „Projektant jutra: współczesna definicja piękna i uzależnienia” wyjaśniał, że nie wszystko wygląda tak, jakie jest w rzeczywistości. Kluczowe jest stawianie właściwych pytań, aby otrzymywać odpowiednie odpowiedzi– zauważył dr Sikora. – W dzisiejszym świecie to nie wolność jest problemem, ale pytanie, co zrobić z tą wolnością.

Dr Jan Sikora

Marta Niemywska-Grynasz oraz Dawid Grynasz z Grynasz Studio w ramach wykładu „Mikro/ Makro” opowiedzieli o swoich projektach dla polskich firm i instytucji oraz pokazali realizacje operujące skalą przedmiotu, jak i projekty scenografii do dużych wystaw i działań w przestrzeni.

Dawid Grynasz, Marta Niemywska-Grynasz

Nie mniej istotnym wydarzeniem było wystąpienie Dagmary Jakubczak – stylistki i projektantki wnętrz, prowadzącej bloga o designie, architekturze i wnętrzach FORelements.pl, która podpowiadała w jaki sposób tworzy się bloga o współczesnych wnętrzach. Swoim wykładem zapoczątkowała współpracę blogerów z OKK! design, którzy mają odtąd pojawiać się na spotkaniach cyklicznie.

Najbliższa edycja OKK! Design odbędzie się 16 listopada 2016 r.

www.okkpr.pl 

 

Komentarze:

loading
idea OKK! design to bardzo dobry pomysł. Gdyby się komuś chciało powinien to rozwinąć w rodzaj targów/konferencji. Prezentacje produktów/firm -> projektantom i VICE VERSA - to jest super. MYSIA 3 - miejsce słabe. Bez potencjału prezentowania produktów i firm. Wielki szac! dla oragnizatorów ... pomino
skomentowany przez    ewa    08 wrzesień 2016, 18:39 obserwuj post
super!
skomentowany przez    Anka    08 wrzesień 2016, 17:10 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.