wszystkie z działu >> Wydarzenia
13 maja 2017
Wydarzenia

Zapraszamy na Premierę najnowszego albumu Tomasza Sętowskiego na Warszawskich Targach Książki

Pewien szejk z Dubaju tak bardzo zafascynował się jego malarstwem, że postanowił zbudować hotel na wzór „Księżycowego miasta”, jednego z obrazów polskiego artysty. Tomasz Sętowski należy do najwybitniejszych twórców nurtu realizmu magicznego. Na ten album wielbiciele jego talentu czekali czternaście lat. Premiera Dream Factory już w maju na Warszawskich Targach Książki.

Od lat zachwyca oryginalnością i niezwykłą dbałością o detale. Tworząc bajkowe światy, prezentuje własną, niepowtarzalną wizję artystyczną i rozpoznawalny styl. Za sprawą monumentalnych kompozycji pozwala się wybrać w niezwykłą podróż do krainy fantazji. Jak twierdzi artysta „umysł jest swoistą fabryką snów uruchamianą na czas tworzenia”.

Prace Tomka Sętowskiego wielokrotnie zdobiły okładki magazynów (kilkakrotnie pojawiały się na okładkach „Nowej Fantastyki”), książek (wśród nich Statek Waldemara Łysiaka) czy płyt muzycznych, między innymi rockowego zespołu Hipgnosis. Artysta współpracuje z wieloma teatrami i festiwalami, tworząc dla nich unikatowe plakaty do najważniejszych wydarzeń artystycznych (na przykład dla Opery Wrocławskiej, Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie). Obecnie jest jednym z najważniejszych twórców realizmu magicznego. Przynależność do tego nurtu wymaga nienagannego, wręcz mistrzowskiego warsztatu.

Po udanym podboju Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu, artysta powrócił do prezentacji swoich ekspozycji w Europie. Z powodzeniem wystawia w krajach Beneluksu, Monako oraz Francji. W tym ostatnim kraju otrzymał prestiżową nagrodę Grand Prix dla najlepszego artysty Académie Européenne des Arts w Paryżu. Prace Sętowskiego można też regularnie podziwiać podczas „Dreamscape” - cyklicznych wystaw odbywających się w różnych zakątkach świata. Prezentują one dorobek najlepszych twórców nurtu surrealizmu, fantastyki i realizmu magicznego.

Album Dream Factory jest trzecią publikacją przygotowaną przez wydawnictwo MUZA prezentującą twórczość Sętowskiego (poprzednie to: Teatr magiczny 2001, Muzeum Wyobraźni 2003). W albumie znalazły się prace wykonane we wszystkich używanych przez malarza technikach – obrazy olejne, gwasze, akwarele, grafiki, rzeźby oraz murale stworzone wspólnie z grupą „The Dreamers”. W sumie zaprezentowano ponad 230 prac artysty. Dodatkowymi elementami są poezja autorstwa Sętowskiego oraz specjalne filmy dostępne po zeskanowaniu zamieszczonych w albumie QR kodów.

-----------

Tomasz Sętowski (ur. 1961 w Częstochowie) - jeden z najwybitniejszych artystów malarzy nurtu realizmu magicznego. Wystawia i sprzedaje swoje prace na całym świecie, między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Francji, Monako. Laureat wielu nagród, odznaczony również medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest twórcą „Muzeum Wyobraźni” – prywatnej galerii artysty będącej atrakcją turystyczną rodzinnego miasta. Pracuje i mieszka w Częstochowie oraz Sopocie. Czasami w poszukiwaniu natchnienia wyrusza w podróże do Hiszpanii.

www.setowski.com

Autor: Tomasz Sętowski
Tytuł: „Dream Factory”
Data premiery: 7 czerwca 2017
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 256
Cena: 129,99

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.