wszystkie z działu >> Wydarzenia
23 sierpnia 2017
Wydarzenia

'Oskar Zięta – Polskie Projekty Polscy Projektanci' w Muzeum Miasta Gdyni

"Oskar Zięta – Polskie Projekty Polscy Projektanci"
CZAS TRWANIA WYSTAWY: 2.07.2017 – 12.11.2017
MIEJSCE: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia
KURATORKI: Anna Śliwa, Izabela Bołoz

Clement Mok definiując dizajn napisał, że to „proces, który zaprowadza porządek w chaosie, sprawia że technologia staje się użyteczna dla biznesu. Być zaprojektowanym oznacza być dobrym, a nie tylko dobrze wyglądać ”.

O tym, że dizajn nas otacza, jako użytkownicy możemy przekonać się na co dzień. Zrealizowane projekty budynków, przedmiotów, urządzeń technicznych współtworzą nasz świat. Co jednak sprawia, że dany wzór jest dobry? Jak odróżnić dizajn dobry od złego? Wreszcie: jak powstaje dobry produkt? Na te i inne pytania odpowiadają wystawy organizowane w Muzeum Miasta Gdyni w ramach cyklu PPPP - Polskie Projekty Polscy Projektanci.

---------
Więcej o Gdynia Design Days przeczytasz tutaj

Na wystawie „Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, towarzyszącej Gdynia Design Days, twórca  przedstawiony został zarówno jako projektant produktów oraz marek produkcyjnych, jak i projektant technologii oraz innowator. Podczas wydarzenia dowiemy się, w jaki sposób łączy on wiedzę inżynieryjną, zdobytą w Polsce oraz za granicą, z wrażliwością artysty. Sylwetka artysty przybliżona zostanie dzięki ukazaniu pełnego spectrum jego działalności. Na wystawie zaprezentowane są również dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia Oskara Ziety, które pozwoliły na wzmocnienie wizerunku polskiego wzornictwa na świecie.

Zgodnie z przyjętym założeniem, do udziału w cyklu PPPP zapraszani są aktywni krajowi projektanci, reprezentanci różnych pokoleń – tak by obraz polskiego projektowania był możliwie szeroki i pełny.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie tutaj.

Źródło: materiały prasowe Gdynia Design Days
www.gdyniadesigndays.eu
photos: materiały prasowe Zięta www.zieta.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.