wszystkie z działu >> Targi
02 października 2017
Targi

Around the tree na targach FURNISHOW 2017 w Warszawie

Nowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz FURNISHOW, które odbędą się po raz pierwszy w tym roku w Warszawie (Centrum EXPO XXI, 26-28.10.2017) stawiają na jakość, zarówno wykonania, jak i designu. Idealnym przykładem połączenia tych elementów są meble portugalskiego studia Around the Tree, które jako jedno z pierwszych dołączyło do grona wystawców.

Najbardziej znanym projektem studia Around the Tree jest krzesło Portuguese ROOTS nagrodzone w konkursie A'Design Award 2014. Projektant tego modelu Alexandre Caldas zainspirował się tradycyjnym portugalskim krzesłem z 1953 roku. Pierwowzór wykonany był z metalu i w tysiącach egzemplarzy służył jako tani mebel w portugalskich kawiarniach i restauracjach na świeżym powietrzu.

Po 60 latach projekt odrodził się w drewnie. Dla projektanta stanowiło to nie lada wyzwanie natury konstrukcyjnej. Efekt jest jednak niesamowity. Od 2014 roku Portuguese ROOTS Chair prezentowane jest w Portugalskim Narodowym Muzeum Designu.

------------------

Na targach FURNISHOW powstanie specjalnie zaaranżowana strefa - #dekorada - w której uczestnicy: architektci wnętrz i projektantci będą mogli zaprezentować swoją sylwetkę zawodową i nawiązać kontakty z osobami prywatnymi i firmami zainteresowanymi ich usługami. Wiecej o #dekorada przeczytacie tutaj.

FURNISHOW 2017www.furnishow.pl/pl

Źródło: materiały prasowe Miedzyanrodwych Targów Poznańskich

 

 

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.