wszystkie z działu >> Installation
07 listopada 2017
Installation

Polski mapping 3D na Festiwalu Światła w Petersburgu

Krakowska firma multimedialna, Visualsupport znalazła się w prestiżowym gronie zespołów projektowych z całej Europy, zaproszonych do realizacji wielkoformatowej projekcji w technologii mappingu 3D na fasadzie Ermitażu podczas Festiwalu Światła w Petersburgu. Realizacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem widzów zajmując drugie miejsce w otwartym głosowaniu publiczności na najlepszą projekcję tegorocznej edycji.  

Mapping 3D autorstwa Visualsupport znalazł się wśród instalacji multimedialnych zrealizowanych przez artystów z Rosji, Hiszpanii, Włoch i Francji. Zadaniem każdego zespołu było wykreowanie projekcji multimedialnej opowiadającej o Petersburgu, jego dziedzictwie kulturowym, historii oraz podkreślającej jego unikatowość. Projekcjom towarzyszyły niezwykle popularne w Rosji utwory muzyczne wskazane przez organizatorów.

Visualsupport otrzymał specjalne zaproszenie rady programowej wraz z propozycją realizacji projekcji mappingowej na fasadzie najbardziej prestiżowego obiektu miasta – wzorowanego na francuskim Wersalu, Pałacu Zimowego. Bogata symbolika tego miejsca i niezwykle zdobiona barokowa fasada zainspirowały artystów i grafików Visualsupport do zobrazowania za pomocą barwnych i świetlistych animacji subiektywnego wyobrażenia na temat słynnego w świecie miasta Petersburga.

Visualsupport jest jedną z nielicznych firm na rynku eventowym wyspecjalizowanych w multimediach. W bogatym portfolio znajdują się zarówno projekty o charakterze kulturalnym i artystycznym, m.in. autorskie projekty z cyklu Alchemia Światła, liczne projekcje w technologii mappingu 2D/3D realizowane od 10 lat na terenie całego kraju, projekty o charakterze konferencyjnym (m.in. Forum Ekonomiczne w Krynicy, kongres UNESCO czy projekty plenerowe dla wielotysięcznej publiczności, takie jak UEFA EURO 2012, 2016  czy Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie).

Mapping 3D to technologia przekształcania rzeczywistych obiektów takich jak: budynki czy elementy scenografii za pomocą specjalnie opracowanych trójwymiarowych animacji wyświetlanych przez projektory multimedialne na ich powierzchni. Projekcja wykonana tym sposobem, której najczęściej towarzyszą dźwiękowe efekty specjalne, stwarza odczucie iluzji poruszającego się budynku, czy ożywionej scenografii. W największych miastach na całym świecie odbywają się festiwale technologii audiowizualnych, na przykład "Fête des lumières" w Lyonie, iMapp w Bukareszcie, coroczny Vivid Sydney czy Light Move Festival w Łodzi.

Festiwal Światła w Petersburgu, który trwał w dniach 4-5 listopada 2017 roku, odwiedziło kilkaset tysięcy widzów, turystów oraz mieszkańców Petersburga, którzy przez dwa festiwalowe wieczory podziwiali projekcje multimedialne na fasadzie Pałacu Zimowego, w którym mieści się światowej sławy Państwowe Muzeum Ermitażu oraz na potężnych rozmiarów elewacji budynku Sztabu Generalnego. Festiwal jest organizowany przez Departament Rozwoju Turystyki w Sankt Petersburgu.

Więcej informacji: www.visualsupport.pl

Materiał wideo: https://vimeo.com/241761728

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.