Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
20 lutego 2018
Wydarzenia

DYKTERYJKI / ANECDOTES biura projektowego Pawlak & Stawarski w Galerii Design UAP

dykteryjki*

Pawlak & Stawarski

22.02–18.03.2018

wernisaż: 22.02.2018, godz. 18.00

Galeria DESIGN UAP

ul. Wolnica 9

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z najnowszymi realizacjami projektowymi Łukasza Stawarskiego oraz Bartłomieja Pawlaka będącymi pracownikami w Katedrze Designu Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a także działającymi jako nagradzane biuro projektowe Pawlak & Stawarski

Wystawa dykteryjki inauguruje działanie Galerii Design UAP w nowej przestrzeni, przy ulicy Wolnica 9 w Poznaniu

dykteryjki*

Projektowane przez Pawlak & Stawarski produkty powstają z myślą o przeznaczeniu komercyjnym. Ich obecność w przestrzeni galerii, to „odświętna” sytuacja. Potraktowana jako wyzwanie i dlatego projektanci postanowili nie tylko pokazać zaprojektowane przez nich obiekty, ale również opowiedzieć o nich. Budując sytuacje, w których każdy z produktów jest bohaterem, przedstawiamy przestrzenne historie.

Stawarsk & Pawlak dla Fameg photo Maciej Nowaczyk

Pawlak & Stawarski, szkice

Muto Stawarsk & Pawlak

Projektowanie to długotrwały proces, niejednokrotnie w trakcie powstawania produktu lub rodziny obiektów, w tle pojawia się mnóstwo niewykorzystanych pomysłów, różnorodnych problemów i rozwiązań. Każdy projekt jest inną historią, zbiorem doświadczeń i przeżyć, ale również częścią naszego życia. W trakcie pracy poznajemy różnych ludzi, bywamy w nowych sytuacjach, towarzyszą nam skrajne emocje. Za każdym obiektem, który prezentujemy kryją się dziesiątki godzin pracy wielu ludzi. Każdy projekt to inna anegdota, która w jakiś sposób wpływa na naszą dalszą pracę, kolejne projekty i relację ze sobą nawzajem oraz otoczeniem. Za pomocą przestrzennych plakatów chcemy więcej opowiedzieć o emocjach oraz ideach, które wiążemy z zaprojektowanymi przez nas produktami. - mówią Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski.

 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania

 

#poznanwspiera

 

* Krótkie opowiadanie o zabawnym lub niezwykłym zdarzeniu, zakończone dowcipną puentą.

http://uap.edu.pl/2018/02/dykteryjki-anecdotes/

------------

PAWLAK & STAWARSKI

Wspólnie działają od 2014. Obaj ukończyliśmy Wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, dziś pracujemy w macierzystej Uczelni. Poza pracą dydaktyczną realizujemy projekty we współpracy z przemysłem. Bartłomiej Pawlak jest asystentem w I Pracownia Projektowania Produktu, natomiast Łukasz Stawarski prowadzi samodzielnie Pracownię Produktu i Struktur Użytkowych w Katedrze Designu UAP

Zajmujemy się głównie projektowaniem produktu oraz mebla, pracujemy również w obszarze grafiki użytkowej, projektowania wnętrz i wystaw. W naszym portfolio znajdują się projekty m.in.: dla Meble VOX, Narodowego Centrum Kultury, Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież, Alvo Medical. Realizujemy również projekty we współpracy z Concordia Design. Nasze prace były prezentowane na kilkunastu wystawach i festiwalach designu min. w Saint Etienne, Mediolanie, Brukseli, Berlinie, Frankfurcie, Warszawie, Cieszynie i Poznaniu.

W swojej pracy cenimy oryginalność stosowanych rozwiązań, skupiamy się na dopracowaniu funkcji i detalu. Chcemy aby każdy zaprojektowany przez nas produkt miał swój niepowtarzalny charakter.

http://www.pawlakstawarski.com/

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.