Reklama

wszystkie z działu >> Konkursy
28 kwietnia 2018
Konkursy

BiznesUp! design made in Poland - poznajcie Laureatów!

Zobaczcie 40 marek, których produkty będą promować polski design na arenie międzynarodowej

BiznesUp! design made in Poland odbędzie się w dniach 24-25 maja 2018 r., w czwartek i piątek, podczas trwania 12 edycji Łódź Design Festival. Dzięki synergii obu wydarzeń uczestnicy będą mogli jednocześnie wziąć udział w wydarzeniach festiwalowych. Miejscem organizacji jest Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi.

Czym jest forum BiznesUp! design made in Poland?

Wydarzenie stanowi część międzynarodowego projektu, dedykowanego designerom, producentom oraz dystrybutorom produktów i usług, którego celem jest promocja polskiego wzornictwa w kraju i za granicą, a także pomoc polskim markom, w zaistnieniu na rynkach zagranicznych. Pierwszym etapem projektu był prowadzony nabór, spośród którego Rada Ekspertów wyłoniła 40 prężnie działających marek, odznaczających się kreatywnością i oryginalnym wzornictwem. Ich przedstawiciele podczas forum wezmą udział w dyskusjach, spotkają się z inwestorami i dystrybutorami obecnymi na wydarzeniu, a także zaprezentują swoje produkty na specjalnej wystawie promującej polski design. W ramach Projektu realizowana będzie również międzynarodowa kampania promocyjna polskiego designu za pośrednictwem mediów oraz kampanii outdoorowej.

Do 40. najbardziej cenionych twórców polskiego wzornictwa, którzy wezmą udział w Projekcie oraz Wystawie PolishUp, Rada Ekspertów zakwalifikowała:

Województwo łódzkie:
1. DYWILAN
2. Gra-fika
3. KEENO
4. LUMIO
5. Spinners.
6. Aqua Posters by Studio Warto
7. Tartaruga
8. Projekt 68
9. Un’common 
10. Many Mornings.
11. 366 Concept 
12. BOOGIE
13. Hello Pets
14. Studio dziewiarskie "Dziane"
15. FAMEG
16. Wood&Paper 
17. Goldie&Oldie
18. Two or three things
19. VOLA. Art of deco
20. JEDWAB AUTORSKI 

Pozostałe województwa Polski:
1. DOKI
2. AQForm
3. August Design Studio
4. HOP DESIGN
5. Ćmielów Design Studio
6. Dawid Grynasz Studio
7. Dede Furniture
8. IMOdesign
9. METR 64
10. LAGA
11. Mleko Living
12. NOTI
13. tre product
14. Trufle Mozaiki
15. Majolika Nieborów
16. VZÓR
17. Lumeline
18. WellDone Dobre Rzeczy
19. Huta Szkła Kryształowego Julia
20. TABANDA

Wykłady i panele dyskusyjne

W dniach 24-25 maja 2018 roku, Uczestnicy BiznesUp! design made in Poland będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez międzynarodowych ekspertów branży designu, na temat wyzwań oraz barier związanych z funkcjonowaniem firmy zagranicą. Podczas pierwszego dnia forum Uczestnicy wysłuchają również wykładu o dobrych i złych praktykach związanych z promowaniem własnej marki za pośrednictwem mediów społecznościowych. W dalszej części forum odbędzie się również panel dyskusyjny poświęcony aktualnym trendom i tematom poruszanym w branży. Część wykładów i paneli dyskusyjnych jest otwarta i dostępna dla publiczności festiwalowej. Wszystkie informacje dostępne są na stronie Łódź Design Festival.

Wystawa specjalna PolishUp

Piątek, 25 maja 2018 roku rozpocznie się oprowadzeniem po wystawie specjalnej PolishUp, której kuratorami zostali Agnieszka Jacobson-Cielecka oraz Paweł Grobelny. Wystawa PolishUp to próba zebrania najcenniejszych reprezentacji polskiego designu, których potencjał warto i trzeba pokazać światu. Wystawa będzie dostępna dla gości od początku trwania Łódź Design Festival.

Tytuł projektu: Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej województwa łódzkiego poprzez organizację i promocję Łódź Design Festival 2017 i Łódź Design Forum jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Cel projektu: Głównym celem projektu jest zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej regionu poprzez organizację i koordynację nowego wydarzenia Łódź Design Forum, jak również przygotowanie kampanii promocyjnej Festiwalu Łódź Design oraz samego Forum.
Wartość ogółem: 1 157 430,00 PLN
Dofinansowanie: 799 850,00 PLN

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.