Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Design
23 sierpnia 2018
Design

Komplet katalogów i wzorników Collection Box zdobył drugiego Red Dot dla TON w 2018 roku!

Podczas tegorocznej edycji Red Dot Design Awards firma TON zaimponowała komisji selekcyjnej materiałami komunikacyjnymi. W połowie sierpnia TON otrzymał tytuł Zwycięzca w kategorii Communication Design 2018 w kategorii Collection Box za nowy komplet wzorników i katalogów. Ponad 8 600 projektów z 45 krajów rywalizowało o nagrody w tym roku.

"Nagroda jest zawsze doskonałym potwierdzeniem, że nasza praca zmierza we właściwym kierunku. Cieszymy się, że uznanie zdobywają nie tylko nasze produkty, ale także nasza strategia komunikacji"- powiedział Jan Juza, dyrektor marketingu TON - "Opracowanie w Czechach materiałów dla wielu grup docelowych w ponad 60 krajach, to wymagające zadanie i wymaga dużo czasu i przygotowań" - dodaje Juza.

wszystkie zdjęcia materiały prasowe Marvil

Prace nad nowym katalogiem i boxem z wzornikami, które zaprezentowane zostały 17 kwietnia 2018 roku podczas Salone del Mobile, rozpoczęły się zaledwie kilka miesięcy po opublikowaniu poprzedniego katalogu. W prace trwające ponad dwa lata, zaangażowanych było ponad 20 osób, byli to zarówno pracownicy TON jak i firm zewnętrznych.

Szata graficzna to dzieło praskiego studia Marvil, a konkretni ludzie to Pavel Zelenka, Jiří Karásek i Tereza Pavelková. Koncepcja nawiązuje do dwóch poprzednich edycji. „Czytelnik powinien poznać portfolio produktowe TON i wybór dostępnych materiałów, ale także poznać markę, jej filozofię i wartości. To opowieść o naszym DNA” - wyjaśnia Juza. W tym wydaniu TON zaprosił fotografa Dušana Tománka, aby uchwycił w obiektywie atmosferę produkcji i produktów. Zdjęcia prezentują atmosferę procesu produkcji i otaczającego krajobrazu w duchu steampunk, gatunku bazującego na obłokach pary, podobnie jak technika ręcznego gięcia drewna wykorzystywana przez TON.

Zdjęcia produktów we wnętrzach są dziełem Martina Chuma i zostały zrobione w oryginalnych halach produkcyjnych TON, najstarsze z nich zbudowano w 1861 roku. Stylizację wykonała Michaela Tomišková, prezentowany w katalogu wybór oświetlenia i akcesoriów głównie czeskich projektantów i marek, to jej wybór. Trzecim fotografem, który pracował nad materiałami video był Lukáš Pelech. „Lubimy pracować wykorzystując motywy z fabryki, jej otoczenia i detale procesu produkcyjnego. Nie wszystkie firmy mogą być dumne z tego, w jakich warunkach i jakim otoczeniu produkują. Naszym głównym wyzwaniem jest poszukanie nowych motywów i stylów prezentacji, aby nie obniżyć swojego poziomu i nie znudzić naszych klientów. Wygląda na to, że robiliśmy to dobrze jak dotąd” - powiedział Juza z uśmiechem.

Collection Box zawiera wzorniki oferowanych przez nas gatunków i kolorów drewna, wszystkie próbki tkanin, główny katalog produktów TON oraz katalog referencyjnych realizacji, w których produkty TON zaaranżowali różni projektanci. „Sprzedawca może dodać do boxa nasz aktualny cennik do Kolekcji, a w przyszłym roku również dołożyć katalog nowości 2019, które powstaną po opublikowaniu katalogu głównego. Mamy również pasującą do konceptu kartkę z życzeniami i dekoracyjne naklejki na karton, w którym wysyłany jest box”- dodaje Juza.

------

TON

Historia

Przesycony parą element bukowego drewna wkładamy do formy, zabezpieczamy stalowym kołnierzem, suszymy, kompletujemy. Meble gięte produkujemy tą technologią  w mieście Bystrice pod Hostynem od 1861 roku, kiedy  ich produkcję rozpoczął tu Michał Thonet. Po wielu  zmianach nazwy i struktur właścicielskich, od 1953 roku sygnujemy nasze produkty marką TON, która jest niezależną i prawdziwie czeską firmą.

Idea

Misją firmy TON jest łączenie unikalnej technologii wykorzystującej pracę ręczną, z pomysłami czeskich i zagranicznych projektantów. Chcemy kontynuować rozwój tradycyjnego rzemiosła, aby  było nie tylko nawiązaniem do legendarnego modelu Nr 14, ale również zachwycało następne pokolenia.

Teraźniejszość

Nasze produkty wysyłamy do ponad 60 krajów na świecie. Realizujemy zamówienia od jednej sztuki do wnętrz domowych, po setki  krzeseł do hoteli, restauracji, kawiarni, jadalni, kościołów czy domów spokojnej starości. Zdobyliśmy szereg prestiżowych  nagród, między innymi: Good Design, Red Dot Design Award, Interior Innovation Award, German Design Award,  Czech Grand Design.

TON Webside | Facebook | Instagram

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.