Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
21 sierpnia 2018
Wydarzenia

WAWA DESIGN FESTIWAL 2018 - VI edycja wyjątkowego festiwalu designu w stolicy

W dniach 7–11 września 2018 odbędzie się szósta edycja WAWA DESIGN FESTIWAL, wydarzenia, które podkreśla wartość dobrego wzornictwa, łączy doświadczonych twórców i pasje miłośników dobrego stylu, a także ma ambicję promować młodych polskich projektantów. W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem 100 POLSKICH. Miejscami ekspozycji wystaw, spotkań z twórcami dobrego designu są w tym roku: tradycyjnie Soho Factory (Warszawa, ul. Mińska 25)  i powstałe na warszawskiej Pradze Centrum Kreatywności (Warszawa, ul. Targowa 56).

Milena Tyczyńska MP Project

Milena Tyczyńska MP Project

Kalina Bańka wystawa Segregacja

W tym roku duża część wystaw, wykładów i warsztatów posłuży prezentacji polskiego wzornictwa. Mocno skupiliśmy się na pracach młodych projektantów oraz na historii wzornictwa polskiego szkła użytkowego. Mamy też niespodziankę dla miłośników polskich projektantów mody - startujemy ze Strefą Fashion Design – Iwona Kowalczyk, dyrektor i kurator Wawa Design Festiwal.

Co nas czeka podczas VI edycji

W tym roku nowością na Festiwalu będzie Strefa Fashion Design stworzona we współpracy z Fashion Project i FashionTV Magazine.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w inauguracji i tworzeniu Strefy Fashion Design na Wawa Design Festiwal. Design w modzie jest jednym z elementów, którego brakowało na Festiwalu. Jestem przekonany, że spotka się z dużym zainteresowaniem, ponieważ zaprosiliśmy niezwykłych gości ze świata mody, przygotowaliśmy wiele niespodzianek i ciekawych tematycznych warsztatów - Tomasz Łysiak - Dyrektor Generalny FashionTV Magazine.

W tym roku Wawa Design Festiwal będzie jeszcze bogatszy w nowe obszary, gdzie doświadczymy nie tylko designu, ale mody w szerokim znaczeniu. Mam zaszczyt otwierać w tym roku nową strefę – Fashion Design. Podczas inauguracji nowej strefy będziemy gościć wyjątkową projektantkę Marlies Dekkers – wizjonerkę, której projekty pokochały między innymi takie gwiazdy jak Madonna, Lady Gaga czy Dita Von Tiers. Holenderka weźmie udział w konferencji prasowej, która odbędzie się 03.09.2018r.  

W strefie fashion będą odbywały się również Warsztaty dla pasjonatów mody w dwóch tematykach: Stylizacji Mody oraz Prognozowania Trendów. Warsztaty organizowane są przez Fashion Project Academy w Centrum Kreatywności Targowa w dniach 8-9 września 2018. Oprócz warsztatów odbędzie się również panel z przedstawicielami z branży mody, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wezmą udział we wspólnej dyskusji. - Serdecznie zapraszam, Ewa Krajewska, Fashion Project & Fashion Project Academy.

Ważnym punktem Festiwalu będzie monograficzna wystawa projektanta szkła Ludwika Fiedorowicza, na której zostaną odkryte nieznane prace artysty. Zaprezentujemy również twórczość kilku młodych, ale już uznanych designerów kontynuujących hutnicze tradycje. - Zapraszamy także na „Rozmowy o designie” podczas których spotkamy się z kolekcjonerami wzornictwa oraz wieloma wybitnymi badaczami tematu. Zachęcam! - Weronika Sołtysiak, kurator Wawa Design Festiwal.

Ludwik Fiedorowicz photo materiały prasowe Wawa Design Festiwal

Integralną częścią Wawa Design Festiwal jest cykliczna wystawa Projekt Warszawiak, prezentująca prace stołecznych projektantów. W tym roku zgłosiło się ponad 40 projektantów. Finalnie na wystawie pokazane zostanie ok 12 projektów.

Zpraszamy!

Soho Factory
Warszawa, ul. Mińska 25

website | facebook

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.