wszystkie z działu >> Targi
06 września 2019
Targi

„Trans:Forming Design from Poland” na Maison&Objet 2019

Trans:Forming Design from Poland

Hall 6 Stand I80J79

Maison&Objet 2019 Paryż

6-10.09.2019 

W dniach 6-10 września na Maison&Objet 2019 w Paryżu prezentowana jest wystawa „Trans:Forming Design from Poland”. Odwiedzający paryskie targi mogą podziwiać 10 nowych kolekcji zaprojektowanych przez 10 znanych polskich projektantów dla 10 firm z branży meblarskiej. O wszystkich projektach piszemy tutaj.

„Trans:Forming Design from Poland” to podsumowanie i prezentacja efektów projektu „Granty na Dizajn” realizowanego przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur. W ramach procesu firmy otrzymały kompleksowe wsparcie w zarządzaniu wzornictwem – nie tylko rozpoczęły współpracę z projektantami, ale także skorzystały z indywidualnych, profesjonalnych szkoleń z zakresu budowania strategii marki i komunikacji. 

Kolejny przystanek wystawy to Warsaw Home w Nadarzynie pod Warszawą (3-6.10.19).

MOOD by DEVO
proj. DAWID GRYNASZ 

MALU by DOLUX-M
proj. NIKODEM SZPUNAR

exspace-TransForming-Design-from-Poland- Maison-Objet-2019

„Trans:Forming Design from Poland”
Maison&Objet 2019 Paryż

wszystkie zdjecia Marek Swoboda

(po prawej) Kolekcja MOOD dla firmy DEVO - Meble Łazienkowe zaprojektowana przez Dawida Grynasza z Grynasz Studio. Modułowe meble łazienkowe MOOD przeznaczone są zarówno do małych, kompaktowych łazienek, jak i do dużych salonów kąpielowych. Charakteryzuje je indywidualizm i komfort użytkowy oraz dowolność w aranżowaniu przestrzenni. Nowością rynkową jest naścienny organizer, który ułatwia uporządkowanie przestrzeni i tworzy osobistą mapę codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Elementy kolekcji mogą przenikać np. do strefy sypialnej lub dziennej, tworząc spójną całość. Łazienka marzeń?

{po lewej) Wizytówką kolekcji MALU zaprojektowanej przez Nikodema Szpunara ze Studio Szpunar dla firmy Dolux-M jest nawiązanie do tradycji ciesielskich zastosowanych w nowoczesnym wzornictwie. Jaskółczy ogon w stołach SOFT to sposób łączenia, który pozwala wyeliminować metalowe okucia, jest inspirowany tradycją i naturą. Proste, geometryczne formy maksymalnie eksponują piękno naturalnego materiału. Każda seria produkowana jest w ograniczonej ilości, z wysokiej jakości drewna - w tym przypadku Quercus rubra (dąb czerwony). Kolekcja idealnie połączy strefy domu z ogrodem. W jej skład wchodzą: stoły z pęknięciem - Slot, stoły z deskami - Soft, ławka - Soft, fotel – Hut, krzesło - InOut.

SPLOT by SIKORSKI SUPREME FURNITURE
proj. ZOFIA STRUMIŁŁO-SUKIENNIK 

exspace-TransForming-Design-from-Poland- Maison-Objet-2019

„Trans:Forming Design from Poland”
Maison&Objet 2019 Paryż

Last but not least. Nowa kolekcja SPLOT firmy Sikorski Supreme Furniture SSF czerpie z bogatej tradycji Podlasia. Zaprojektowana została przez Zofię Strumiłło-Sukiennik z Beza Projekt. Kolekcja składa się z komody, mebla pod TV, toaletki oraz wysokiej szafki. Ich konstrukcja oraz forma nawiązuje do skrzydła samolotu. Elementem zwracającym uwagę są fronty wykonane z wyplatanej siatki. Zarówno plecionki, jak i kolorystyka to zapożyczenia z barwnej ludowości regionu oraz tradycji rzemieślniczej i rękodzielniczej.

AUDREY by SO_FEM/LECH-POL
proj. MAGDALENA KASPRZYCA

exspace-TransForming-Design-from-Poland- Maison-Objet-2019

„Trans:Forming Design from Poland”
Maison&Objet 2019 Paryż

Wyjątkowo kobieca kolekcja AUDREY zaprojektowana przez Magdalenę Kasprzycę dla nowej marki SO_FEM firmy Lech-Pol. Źródłem inspiracji jest Audrey Hepburn - ikona kultury popularnej lat 60. XX wieku. Na charakter kolekcji wpłynął również fakt, że tworzona była dla marki zarządzanej przez trzy kobiety o silnych osobowościach, w dodatku z trzech pokoleń. Kolekcja składa się z czterech pojedynczych modułów sof, z których każdy ma swoje indywidualne, odmienne w formie oparcie. W zestawie występuje także fotel, moduł narożny oraz puf. Poszczególne elementy można łączyć w różnych zestawieniach.

KA by KIELECKA FABRYKA MEBLI
proj. ANNA ŁOSKIEWICZ

HILO by LIBRA SOFA
proj. SZYMON HANCZAR 

exspace-TransForming-Design-from-Poland- Maison-Objet-2019

„Trans:Forming Design from Poland”
Maison&Objet 2019 Paryż

(w środku) DOTS to nostalgiczna kolekcja inspirowana stylistyką vintage. Zdecydowane formy, wybarwienie oraz detale nawiązują do polskiego wzornictwa drugiej połowy XX w. Bryły cechuje prosta forma. Uwagę przyciągają wyprofilowane nóżki i charakterystyczne uchwyty. Kolekcja została zaprojektowana przez Sylwię Kowalczyk - Gajdę z Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe dla firmy Furniture Concept.

(po lewej) Kolekcja HILO dla firmy Libra SOFA zaprojektowana przez Szymona Hanczara z Hanczar Studio. Składa się z 6 modeli pufów. Zróżnicowanie rozmiarów poszczególnych mebli pozwala dopasować je do wnętrz o różnym charakterze: przestrzeni co-livingowych, co-workingowych, publicznych jak lobby hotelowe, poczekalnie, kawiarnie. Różne wysokości i średnice mebli dostosowują się do odmiennych aktywności, jak spotkania, oczekiwanie, odpoczynek, praca. Elementem zmieniającym w łatwy sposób funkcję z siedziska na stolik są nakładki. Praktyczne rozwiązanie to wbudowane w największym pufie ładowarki USB i gniazda zasilania. Zastosowane tkaniny, dostępne w różnych wykończeniach, monochromatyczych i geometrycznych wzorach, to odpowiedź na eklektyzm współczesnych wnętrz. Który motyw wybrać? 

Dziesięć firm, dziesięć kolekcji

Starannie dopracowane kolekcje powstałe w ramach procesu i prezentowane na wystawie „Trans:Forming Design from Poland” wpisują się w takie  trendy takie jak: społeczeństwo w ruchu, powrót do źródeł, egonomia, potęga hybrydowości i są odpowiedzią na niszę rynkową. Bazują też na know-how oraz możliwościach technologicznych firm.

Wśród projektów znajdują się: wyposażenie do mikroapartamentów (MOD by MICROOM /PAGOK-MEBLE, proj. DOROTA TERLECKA), siedziska do przestrzeni wspólnych (HILO by LIBRA SOFA, proj. SZYMON HANCZAR Hanczar Studio), meble domowo-ogrodowe (MALU by DOLUX-M, proj. NIKODEM SZPUNAR), oryginalne rozwiązania do przedpokoju (KA by KIELECKA FABRYKA MEBLI, proj. ANNA ŁOSKIEWICZ Beza Projekt), funkcjonalne wyposażenie do łazienek (MOOD by DEVO - Meble Łazienkowe, proj. DAWID GRYNASZ Grynasz Studio) czy oryginalne systemy ekspozycyjne do sklepów (AVENIR by ABM, proj. MARTA NIEMYWSKA-GRYNASZ Grynasz Studio). Powstały także meble wypoczynkowe nawiązujące do stylistyki vintage (DOTS by FURNITURE CONCEPT, proj. SYLWIA KOWALCZYK-GAJDA), kolekcja, która swoją geometryczną formą łączy tradycję z nowoczesnością (ROSETTE by VISSIV/NORD MEBEL, proj. AGATA KULIK-POMORSKA), propozycja eleganckich siedzisk z kobiecą duszą (AUDREY by SO_FEM/LECH-POL, proj. MAGDALENA KASPRZYCA), a także wyjątkowe obiekty bazujące na doskonałym rzemiośle, czerpiącym z ludowych inspiracji (SPLOT by Sikorski Supreme Furniture SSF, proj. ZOFIA STRUMIŁŁO-SUKIENNIK Beza Projekt).

OPERATOR/KOORDYNATOR PROJEKTU:

Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur

DESIGN MANAGEMENT:

Małgorzata Adamus, Monika Brauntsch, Renata Mikołajczyk, Marzena Radzka-Wiśniewska

PROJEKT WYSTAWY:

Grupa Gdyby

IDENTYFIKACJA WIZUALNA WYSTAWY:

Marta Gawin

PHOTOS

Marek Swoboda

  

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.